חדר בריחה נקרא בישראל לעתים קרובות בשמו הלועזי – אסקייפ רום, הוא משחק הרפתקאות מציאותי בו קבוצת אנשים ננעלים ביחד בחדר, וצריכים להשתמש בחפצים שונים הנמצאים בחדר כדי לפתור סדרה של חידות, למצוא רמזים, לפענח צפנים ולהימלט מהחדר תוך זמן מוגבל.

משחקים אלו מבוססים על משחקי הווידאו מז'אנר "הבריחה מהחדר", כמו למשל "חדר הארגמן", "סאבמשין", "הדלתות" ועוד רבים אחרים, בהם השחקן נעול בחדר ואמור לסרוק את סביבתו במטרה למצוא כלים ורמזים שיובילו ליציאה מהחדר. השחקנים המשחקים במשחקים אלו צריכים להשתמש בכושר הבחנה וחשיבה ביקורתית, יכולות אנליטיות וכישורים אסטרטגיים כדי לברוח מהחדר. השראות אחרות ליצירת המשחק נלקחו ממשחקי לוח, סרטים וספרים.

בדרך כלל חדרי בריחה מאורגנים מסביב לנושא מסוים, אצלנו- הבונים החופשיים. הנושא הוא סיפור המסגרת שבתוכו מתרחשת העלילה של החדר, והמשתתפים מתקדמים בו ביחד עם התקדמות המשחק ופתרון החידות. בדרך כלל לפני הכניסה לחדר מועברת הדרכה שמטרתה לספר למשתתפים במשחק את סיפור המסגרת. ההדרכה יכולה להיות על ידי מדריך או על ידי סרטון קצר.

חדרי הבריחה הראשונים הגיעו לישראל לפני כ3 שנים. כש"המסדר האפל" היה החדר השלושים שנפתח בישראל כשכיום קיימים מעל 400!

כפי שניתן להבין מכמות החדרים – ישראלים אוהבים חדרי בריחה!

אוהבים לחשוב, לחוות ולנצח!

אסקייפ רום הפך לספורט של ממש במדינת ישראל, קיימים מספר מועדוני ברחנים (אסקייפרים), תחרויות קבועות נושאות פרסים וכמובן שכל אחד רוצה להחזיק איזשהו שיא באיזשהו חדר ברחבי הארץ (עבדכם הנאמן עוד מבכה על שיא ששברו לו בחדר ברמת ישי).

מומלץ מאוד למי שאוהב את הספורט להצטרף לקהילת חדרי הבריחה של ישראל בפייסבוק, שם תמצאו את כל העדכונים, כל המבצעים וכל התחרויות שקשורות לעולם המדהים שלנו

מאגר חדרי בריחה בישראל ›

חדרי בריחה ישראל בפייסבוק